מכבני

מתוך Abbapedia

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

כינוי לבעל מכבנה.

מכבנה ביתית בסינסינטי, ארה"ב
הגדל
מכבנה ביתית בסינסינטי, ארה"ב


תוכן עניינים

חלום המכבנה

הסבר קצר על אופן פעולתה של מכבנה פשוטה
הגדל
הסבר קצר על אופן פעולתה של מכבנה פשוטה

משחר ילדותו ידע אבא כי כשיגדל תהיה לו מכבנה משלו. מכבנה צנועה, לא מהודרת במיוחד או מפוארת, כזאת שיוכל להתגאות בה ולהתפרנס ממנה בכבוד. הילדים בבית הספר לעגו לו: "מכבני, מכבני!" וצחקו עליו מפני שאף אחד מהם לא רצה מכבנה. רובם רצו להיות נהגי אוטובוס או אוטו זבל. אבל אבא התעקש – "כשאגדל תהיה לי מכבנה משלי", כך אמר, "ואתם יכולים ללכת להז****".

בתיכון

בתיכון ניסה אבא לפתוח מגמת מכבנות, אך אף אחד לא נענה להפצרותיו, והוריו אף זומנו פעם-פעמיים לשיחה. מנהל בית הספר ניסה לשכנע אותו ללמוד מכונות, אבל אבא התעקש על מכבנות דווקא, ולא היה מוכן לוותר על חלומו לפתוח מכבנה משלו.


בצבא

כשהיה אבא בצבא הוא ביקש להיות מוצב כממ"ק - מפעיל מכבנה קטנה (המכבנות באותה תקופה רק נכנסו לשימוש בצבא). אך בשל חוסר התאמה הוא נשלח לסחוב כספות בממכ"א, רחוק מתמיד מהחלום להיות בעל מכבנה. ברוב ייאושו ניסה אבא לשכנע את המפקדים הממונים עליו ברצינות כוונותיו והפיל על עצמו לעיניהם כספת, אך פרט למספר אצבעות שטוחות לא השתנה המצב. עם זאת קודם אבא בעקבות הארוע, כשמפקדיו הנבונים הבינו את הפוטנציאל הגלום בשימוש הלא-כל-כך שגרתי בכספות. במלחמת יום כיפור שימש אבא כמפיל כספות בתקן נגד (מכב"ן) בגזרת הגולן.


באוניברסיטה

סתם סיכה שלא שווה לדבר עליה.
הגדל
סתם סיכה שלא שווה לדבר עליה.

אבא ניסה להתקבל ללימודי מכבנות באיטליה, אך בשל האמצעים הדלים של המשפחה לא הצליח להגשים את חלומו ונאלץ ללמוד כלכלת מכבנות בארץ. לאחר קבלת הדיפלומה פגש את אמא, שהסכימה להתחתן איתו למרות שהוא לא הפסיק לדבר על המכבנה שתהיה לו יום אחד.


כיום

מעטים יודעים זאת, אבל אבא אכן הצליח בסופו של דבר להגשים את חלומו, והוא בעל מכבנה גאה מזה כשנתיים. אמנם זו מכבנה קטנה, פשוטה וצנועה, אך כמו שאבא נוהג לכנות אותה בחיבה: "המכבנה הכי טובה ביקום!"

נכון לשנת 2007, מועסקים במכבנה 5 עובדים במשרה מלאה, 2 במשרה חלקית מתוכם 1 מזכירה, שמשמשת גם בתפקיד קשרי חוץ ויחסי ציבור. הצפי לשנת הכספים הבאה הוא שהמכבנה תגדיל את התוצרת שלה בכ-138%.

ואתם ילדים

אמנם (בינינו) אתם לא יודעים מה זה "מכבנה", וכמוכם כנראה 99% מאוכלוסיית דוברי העברית. אבל בכל זאת, כבוד לאבא – לא?


כלים אישיים

sl
דומיין בעברית  דומיין  דומין  תוכנה לניהול  קשרי לקוחות  CRM, ניהול קשרי לקוחות  דומין בעברית  פורומים  ספרדית  גיבוי