עמוד ראשי

מתוך Abbapedia

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ברוכים הבאים לאבאפדיה – האינציקלופדיה המשפחתית

אבא
הגדל
אבא

האבאפדיה היא מיזם משפחתי לאגד, לתעד, לשמר ולהעביר לדורות הבאים מקצת מפניני החוכמה שנֵהֶגוּ במהלך השנים על ידי שמואל לבית וינברג. עורכי האבאפדיה, ילדיו של הנ"ל, ניסו לעמוד באתגר המסובך של קיבוץ הערכים, פרי מוחו הקודח של אביהם במשך למעלה מ-30 שנה. קדמו לכך, ככל הנראה, 30 שנה נוספות של יצירה, שלא תועדו בכתובים (ואולי טוב שכך). רפרוף מהיר ברשימת הערכים חושף את פרי יצירתו הבלתי נדלית, החל בשנות ה- 70 המאוחרות (סיפור על השמש), דרך שנות ה- 80 (סרדינון) וה- 90 (איך מנגבים אף), ועד לעשור הראשון של המאה ה- 21 (בירה ב-4 ₪).

למען הגילוי הנאות, יצויין כי עורכי האבאפדיה קשורים בקשר דם (לפחות כך סיפרו להם) לשמואל וינברג. למרות זאת, השתדלו לשמור על אובייקטיביות בעריכת האבאפדיה ובכתיבת הערכים. יחד עם זאת, ניתן להבחין כי לעיתים השתלטו רגשותיהם על מלאכת העריכה.

תמר וינברג, הצעירה שבהם, כיום אשת קריירה מצליחה ובטוחה בעצמה, לא יכלה לשאת את כתיבת הערך נדב. עוצמת הרגשות שעוררו בה זכרונות מאותו נדב החיו את תחושת החרדה והאימה שליוו אותה בימי ילדותה.

אורי וינברג, כיום צעיר משכיל ובריא גוף העושה את צעדיו הראשונים בתחום הרפואה, נתקף בגל קְבַס כאשר נאלץ להתמודד שוב, לראשונה מזה כ- 30 שנה, עם סיפורו של יואש (ע"ע הילד רזה - וזהו זה!).

ואילו גלי טימור לבית וינברג חשה בלחצים קשים בבטנה בעת כתיבת הערך הנג'ה. בתחילה חשבה כי היא חווה את קפיצת ההנג'ה עליה, אולם חוויה זו התפתחה עד לצירים של ממש ולידת בתה.

לא ניתן להעריך כיום את מידת ההשפעה הכוללת לתהליך הכתיבה והעריכה, אולם ברור כבר כעת כי שנים של טיפולים פסיכולוגיים בשילוב נטילת תרופות פסיכוטיות – לא יעזרו גם הם. עלויות הטיפולים ימומנו מכספיו של שמואל, ומכספי תורמים [2,371 כבר תרמו! >>תרמו עכשיו!] יחד עם זאת, מדגישים העורכים כי תהליך היצירה היה עבורם חוויה נוסטלגית שמילאה אותם סיפוק (תמר וינברג אף צוטטה כשאמרה: "תהליך היצירה היה עבורי חוויה נוסטלגית, והיא מילאה אותי סיפוק").תוכן עניינים

כותבי הערכים ועורכי האבאפדיה מבקשים לנצל במה זו, ולפנות בקריאה נרגשת לגולשי ה"אבאפדיה":

ברוכים הבאים לאבאפדיה!

אין סיכוי שתבין משהו, וגם לא תמצא תשובות או הסברים לכך בויקיפדיה.

לך ולשכמותך - אנחנו ממליצים לעבור ל"בריטניקה לנוער", שם נדב הוא דמות תנ"כית, ההר הוליד עכבר הוא ניב עברי ו-גלידת רום צימוקים הוא טעם של גלידה.


תודות:

אבא
הגדל
אבא

לבני הזוג שנאלצו לספוג את השפעות הלוואי של פרץ היצירתיות.

אפשר לבשר בהקשר זה שתי בשורות – בשורה טובה ובשורה רעה:

הבשורה הטובה: זה קורה רק פעם ב- 60 שנה.

הבשורה הרעה: בעוד שנתיים אמא דורית תהיה בת 60.

ראו הוזהרתם.

לגולש שמואל וינברג:

אבא, אם זה לא עולה בבירור בין השורות: אנחנו אוהבים אותך!

כילדיך, נצר לשושלת וינברג המפוארת, נעשה הכל כדי לשמר את התרבות המיוחדת של משפחתנו, למעננו ולמען עתיד ילדינו וילדי ילדינו.

היתה לנו הזכות לגדול איתך באותו הבית ולהנות באופן ישיר ובלתי אמצעי מהידע העצום שלך, הפורץ לעיתים באופן לא שגרתי החוצה – כמו בדוגמאות שלוקטו כאן.

עבורנו, האבאפדיה היא אתה: לכאורה - אדם מן הישוב, אינטלקטואל, אקדמאי ואוטודידקט, קורא ספרים סידרתי ובעל שפה עשירה, אך מתחת לפני השטח שחקן מטקות משולח רסן, בעל אסוציאציות מופרעות, הומור מטורף, ואהבה בלתי נגמרת למשפחתו.

מאחלים לך עוד הרבה שנים בריאות, טובות ופוריות של יצירה בשפה העברית, הלועזית והאידית.

באהבה,

תמר, אורי וגלי.

רשימת הערכים

אבאפדיה – הסיפור שלא סופר מעולם (מאחורי הקלעים)לתגובות, הערות או משלוח עזרה פסיכולוגית: mailto:abbapedia@gmail.com


כלים אישיים

sl
דומיין בעברית  דומיין  דומין  תוכנה לניהול  קשרי לקוחות  CRM, ניהול קשרי לקוחות  דומין בעברית  פורומים  ספרדית  גיבוי